| User | Anthonykh7 |
| Upload Date | November 25 2023 09:30 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3444 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.69 GB |
| Transfer Rate | 1868 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1553 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1610
231.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1206
7.27 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1410
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1464
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1680
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1567
7.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1547
123.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1595
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1663
49.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2061
8.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1751
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1256
96.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1848
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1709
17.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1409
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1433
45.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8859 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6387
917.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9974
60.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8252
168.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10597
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10826
146.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13865
68.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2081
166.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14764
457.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5657
169.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10065
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12771
397.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7833
602.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10487
307.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7728
76.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16591
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10621
336.3 Kpixels/sec |