| User | Vito91 |
| Upload Date | November 25 2023 08:35 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H510M-K R2.0 |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4288 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1544 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1458
209.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1731
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1733
35.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1690
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1269
17.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1638
8.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1491
119.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1655
51.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
677
20.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2099
8.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2260
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1512
116.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1564
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2091
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1300
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1787
56.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6484 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3306
474.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8636
52.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7182
147.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9430
217.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6890
93.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10086
49.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1914
153.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11059
342.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2649
79.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8395
34.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9878
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7246
557.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6771
198.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5839
57.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10225
9.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8271
261.9 Kpixels/sec |