| User | acercompaq |
| Upload Date | November 25 2023 05:32 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z800 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 0AECh |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5560 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 26 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3183 MHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Gainestown |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.98 GB |
| Transfer Rate | 1328 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 3 |
| Single-Core Score | 467 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
684
98.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1115
6.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
819
16.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
881
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
211
2.87 images/sec |
|
|
Clang
|
856
4.22 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
624
50.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
754
23.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
49
1.47 images/sec |
|
|
Background Blur
|
337
1.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
645
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
490
37.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
442
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
255
2.53 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
629
608.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
206
6.52 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1298 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1287
184.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3567
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2691
55.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3101
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
737
10.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2405
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
745
59.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2241
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
162
4.84 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1089
4.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2036
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1059
81.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1329
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
690
6.85 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2281
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
558
17.7 Kpixels/sec |