| User | MissBuilderBear |
| Upload Date | November 25 2023 04:15 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.95 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1920
275.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1758
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1552
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1701
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1522
20.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1663
8.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1372
109.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1709
53.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
903
27.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2288
9.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2263
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1786
137.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1654
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1630
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1746
55.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7011 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4615
662.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9428
56.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6624
135.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9050
208.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8919
121.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11861
58.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1752
140.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11461
355.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3397
101.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8279
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9291
289.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8888
683.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7180
210.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5056
50.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12464
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8282
262.2 Kpixels/sec |