| User | Pedrowell |
| Upload Date | April 01 2026 01:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4432 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3136 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2258
324.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1928
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1863
38.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1920
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1860
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1948
9.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1980
158.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1913
59.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1013
30.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2749
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2766
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2017
155.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2192
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2601
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1718
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2129
67.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8250 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5615
806.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9989
60.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7752
158.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9417
217.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9881
134.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11285
55.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2311
185.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12651
392.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4177
125.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10761
44.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11473
357.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11340
871.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9230
270.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6403
63.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16545
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10085
319.3 Kpixels/sec |