| User | Pedrowell |
| Upload Date | April 01 2026 01:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4432 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3136 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2026 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2148
308.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2014
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2142
43.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2046
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1871
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1966
9.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1925
154.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2020
62.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1095
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2731
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2855
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1966
151.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2297
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2592
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1810
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2193
69.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8084 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5604
804.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11049
66.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7564
154.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8871
204.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9589
130.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10986
54.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12409
384.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3924
117.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10368
42.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11126
346.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9309
715.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9474
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6463
64.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16417
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10340
327.4 Kpixels/sec |