| User | Pedrowell |
| Upload Date | April 01 2026 01:22 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4432 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3136 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2055 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2252
323.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2015
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2145
43.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2036
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1865
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2013
9.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2025
162.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2084
64.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1105
33.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2833
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2869
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2047
157.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2252
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2491
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1841
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2266
71.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8013 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5834
837.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9875
59.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7885
161.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8699
200.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10193
138.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12415
61.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2400
192.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12466
386.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3875
116.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10703
44.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11394
354.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10208
784.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9301
272.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5735
56.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10813
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10144
321.2 Kpixels/sec |