| User | ChevingKwanito |
| Upload Date | April 01 2026 01:08 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3395
487.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3400
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3917
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3599
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3589
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4506
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3598
288.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3325
103.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5985
179.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3833
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3926
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4847
372.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4138
121.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4573
45.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3291
3.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3621
114.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10099 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8950
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11663
70.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11659
238.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9552
220.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10923
148.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13582
66.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4273
342.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10359
321.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11097
332.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9987
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11993
373.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10988
844.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11060
324.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10428
103.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10489
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9731
308.1 Kpixels/sec |