| User | TeslaGhost |
| Upload Date | April 01 2026 01:08 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z890 EXTREME |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 7800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3174
455.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2976
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3711
76.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3333
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3447
46.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3389
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3767
301.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3310
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3340
100.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3935
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3761
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3305
254.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3648
107.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3631
36.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2940
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3731
118.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 25917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13332
1.87 GB/sec |
|
|
Navigation
|
30478
183.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27834
569.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29213
673.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
36514
495.5 images/sec |
|
|
Clang
|
52392
258.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4823
386.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45187
1.37 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17462
522.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25474
105.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35871
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
29786
2.29 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24445
717.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20731
205.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
55886
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31677
1.00 Mpixels/sec |