| User | MuriloAcioli |
| Upload Date | April 01 2026 12:46 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4425 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2021 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2211
317.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1923
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2071
42.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2018
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1840
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1951
9.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1978
158.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2063
63.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1091
32.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2662
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2790
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2018
155.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2374
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2524
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1816
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2263
71.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6306
905.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10372
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8766
179.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9990
230.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10122
137.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12202
60.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2600
208.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13183
408.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3988
119.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10217
42.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13207
411.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10060
773.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9281
272.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7191
71.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15919
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10755
340.5 Kpixels/sec |