| User | MuriloAcioli |
| Upload Date | April 01 2026 12:40 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4425 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2059
295.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1768
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1866
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1950
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1813
24.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1861
9.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1891
151.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2017
62.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1057
31.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2548
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2709
84.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1805
138.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2317
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2522
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1843
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2143
67.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8044 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5374
771.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9237
55.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8070
165.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8549
197.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10018
136.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11093
54.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2439
195.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13113
406.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3881
116.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9708
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12481
388.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9558
734.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9082
266.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6785
67.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15207
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9752
308.8 Kpixels/sec |