| User | Pedrowell |
| Upload Date | April 01 2026 12:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4432 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3136 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2232
320.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2028
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2139
43.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2047
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1862
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2004
9.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1999
160.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2079
64.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1100
32.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2847
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2879
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2255
173.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2401
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2566
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1875
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2366
74.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6123
879.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10976
66.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8082
165.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10111
233.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10866
147.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13206
65.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2567
205.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14433
447.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4130
123.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10417
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11387
354.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11271
866.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9653
283.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6676
66.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16770
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10270
325.2 Kpixels/sec |