| User | Pedrowell |
| Upload Date | April 01 2026 12:18 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4432 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3136 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2246
322.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1997
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2139
43.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2036
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1858
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2006
9.88 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2000
160.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2083
64.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1095
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2753
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2867
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2261
173.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2393
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2542
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1875
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2345
74.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6069
871.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10587
63.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7976
163.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9583
221.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10818
146.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13185
64.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2588
207.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14450
447.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4089
122.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10492
43.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11443
356.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11125
855.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9450
277.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6476
64.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16515
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10273
325.3 Kpixels/sec |