| User | MuriloAcioli |
| Upload Date | April 01 2026 12:12 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. A520M K V2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2041 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2181
313.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1938
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2100
43.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2038
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1854
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1966
9.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2013
161.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2074
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1084
32.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2701
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2811
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2089
160.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2393
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2603
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1875
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2263
71.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6600
947.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10677
64.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8907
182.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11288
260.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10565
143.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12350
60.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2601
208.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13802
427.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4032
120.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9934
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13003
404.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10234
786.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9912
290.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7245
71.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15957
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10873
344.3 Kpixels/sec |