| User | ryanfoster |
| Upload Date | March 31 2026 11:32 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,7 |
| Model ID | Mac17,7 |
| Motherboard | Mac17,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.58 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 4255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3507
503.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3484
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4481
91.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3870
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3811
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4895
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4061
325.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3637
112.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6258
187.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4594
19.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4416
137.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5268
405.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4922
144.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4653
46.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3631
3.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3926
124.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 28953 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19465
2.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26131
157.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
37609
769.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31125
717.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37169
504.4 images/sec |
|
|
Clang
|
52790
260.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5487
439.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44245
1.34 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
25334
758.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25243
104.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37455
1.17 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26322
2.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39314
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
26394
261.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49515
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
36029
1.14 Mpixels/sec |