| Upload Date | March 31 2026 11:11 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING A520M-PLUS II |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4040 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1951 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2037
292.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2058
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2045
41.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1890
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1724
23.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1827
9.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1809
144.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1909
59.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1043
31.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2571
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2630
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2230
171.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2242
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2469
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1734
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2359
74.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7002
1005.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12131
73.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9337
191.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9868
227.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10653
144.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12243
60.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2391
191.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13142
407.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4646
139.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11098
45.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12634
393.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10962
842.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9742
285.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6727
66.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14818
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10599
335.6 Kpixels/sec |