| User | nbairos |
| Upload Date | March 31 2026 11:10 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3409
489.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3361
20.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3954
80.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3625
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3696
50.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4461
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3548
284.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3378
104.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5944
177.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3949
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4179
130.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4549
349.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4486
131.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4356
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3099
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3502
110.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20887 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15491
2.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18929
114.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25332
518.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21982
507.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26221
355.9 images/sec |
|
|
Clang
|
32298
159.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4771
382.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26586
823.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23183
693.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20217
83.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27356
851.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19843
1.53 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28766
844.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21739
215.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25470
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24325
770.2 Kpixels/sec |