| User | c0mewithme |
| Upload Date | March 31 2026 11:05 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z790-AYW OC WIFI |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3270 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3281
471.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3176
19.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3037
62.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3167
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3136
42.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3180
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3226
258.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3190
98.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3200
95.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4153
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3632
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3213
247.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3124
91.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3724
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3064
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3389
107.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11794
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26917
162.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25715
526.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25808
595.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27926
379.0 images/sec |
|
|
Clang
|
45754
225.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4109
329.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43660
1.32 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12178
364.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20505
84.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31154
969.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25072
1.93 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21481
630.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17450
173.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50832
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26523
839.8 Kpixels/sec |