| User | VASH1291 |
| Upload Date | March 31 2026 10:08 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3096
444.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2982
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3474
71.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3357
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3375
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4034
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3353
268.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5648
169.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3750
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3864
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4445
341.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4085
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3859
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2858
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3395
107.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7572
1.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10020
60.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9684
198.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9456
218.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10334
140.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11958
58.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4075
326.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9651
299.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11342
339.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10053
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11404
354.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9669
743.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9820
288.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8136
80.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9507
9.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9501
300.8 Kpixels/sec |