| User | Mollyschamber |
| Upload Date | March 31 2026 09:51 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D2125) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 4274 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3508
503.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3458
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4369
89.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3899
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4897
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4141
331.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3716
115.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6288
188.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4538
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4480
139.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5255
404.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5055
148.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4626
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3648
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4066
128.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 27897 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17432
2.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25644
154.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
35024
717.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31259
720.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
36436
494.5 images/sec |
|
|
Clang
|
53135
261.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5615
449.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43826
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23641
707.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23484
97.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35858
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25823
1.99 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37254
1.09 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
25126
249.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47532
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
33201
1.05 Mpixels/sec |