| User | gabrielrlc |
| Upload Date | March 31 2026 09:34 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2636 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2513
360.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2527
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2584
52.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2574
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3268
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2526
202.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2449
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2311
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2369
9.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3123
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3209
246.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3043
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3231
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2086
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2780
88.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10166 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7908
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10646
64.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11178
228.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11864
273.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11618
157.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16295
80.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3322
266.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12538
388.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8379
250.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9854
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13412
417.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10776
828.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12009
352.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9639
95.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11421
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11457
362.8 Kpixels/sec |