| User | gabrielrlc |
| Upload Date | March 31 2026 09:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2506
359.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2515
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2565
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2565
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2325
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3285
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2532
202.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2451
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2313
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2374
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3124
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3219
247.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3044
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3222
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2079
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2771
87.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10169 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7890
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10730
64.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11335
232.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11745
270.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11504
156.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16346
80.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3329
266.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12472
386.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8286
247.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9875
40.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13163
409.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10757
827.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12157
356.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9923
98.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11469
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11397
360.9 Kpixels/sec |