| User | cancer1910 |
| Upload Date | March 31 2026 09:14 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3217 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3038
436.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2898
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3203
65.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3178
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2892
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3960
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3026
242.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3012
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2740
82.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2967
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3798
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4000
307.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3823
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3886
38.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2699
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3341
105.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14526 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11061
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14915
89.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16693
341.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16317
376.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17527
237.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24187
119.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3949
316.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18965
587.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12138
363.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13829
57.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20870
649.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12116
931.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18403
540.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13851
137.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17990
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17741
561.7 Kpixels/sec |