| User | hakan-m2 |
| Upload Date | March 31 2026 09:08 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2546
365.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2585
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2700
55.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2598
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2377
32.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3270
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2531
202.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2448
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2324
69.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2364
9.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3162
98.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3226
248.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3048
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3274
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2124
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2739
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10244 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8156
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11206
67.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11469
234.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11575
266.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11611
157.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16320
80.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3345
267.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12509
387.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8426
252.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10105
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13712
426.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10775
828.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12143
356.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9374
93.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11524
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11202
354.7 Kpixels/sec |