| User | cancer1910 |
| Upload Date | March 31 2026 09:02 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.46 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4197 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3521
505.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3554
21.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4317
88.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3769
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3721
50.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4779
23.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3945
315.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3584
111.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6182
185.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4326
17.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4336
134.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5284
406.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4829
141.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4835
48.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3557
3.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3960
125.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13135
1.84 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18649
112.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20304
415.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17777
410.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19800
268.7 images/sec |
|
|
Clang
|
27371
134.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5201
416.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20732
642.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15908
476.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17549
72.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21454
667.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17990
1.38 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20897
613.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16778
166.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21362
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18882
597.9 Kpixels/sec |