| User | gabrielrlc |
| Upload Date | March 31 2026 08:45 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2513
360.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2516
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2565
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2569
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2320
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3287
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2532
202.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2449
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2312
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2364
9.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3124
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3216
247.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3042
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3234
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2087
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2768
87.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7985
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10793
65.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11242
230.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11731
270.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11614
157.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16430
80.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3334
267.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12565
389.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8375
250.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9943
41.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13224
411.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10814
831.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12319
361.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9780
97.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11155
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11143
352.8 Kpixels/sec |