| User | gabrielrlc |
| Upload Date | March 31 2026 08:41 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2636 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2507
360.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2525
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2570
52.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2569
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2324
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3277
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2536
203.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2450
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2307
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2372
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3114
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3221
247.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3041
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3238
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2085
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2778
88.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10277 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7982
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11068
66.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11217
229.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12371
285.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11517
156.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16456
81.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3335
267.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12562
389.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8366
250.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9989
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13235
411.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10873
836.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12199
358.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10198
101.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11548
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11266
356.7 Kpixels/sec |