| User | gabrielrlc |
| Upload Date | March 31 2026 08:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2639 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2525
362.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2519
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2591
53.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2578
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2332
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3278
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2538
203.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2452
76.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2321
69.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2361
9.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3136
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3217
247.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3042
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3239
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2095
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2725
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10197 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7944
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10955
66.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11364
232.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11504
265.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11650
158.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16521
81.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3338
267.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12528
388.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8373
250.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9913
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13114
408.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10843
833.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12228
358.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9793
97.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11513
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11156
353.2 Kpixels/sec |