| User | Gustav_Niko |
| Upload Date | March 31 2026 08:29 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Megaport 801-DE-160689 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 GAMING X |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4637 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2246
322.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1928
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1931
39.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1982
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1914
26.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2079
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2076
166.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2157
66.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1127
33.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2773
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2846
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2283
175.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2301
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1931
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1933
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2113
66.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5995 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3009
432.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6900
41.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4000
81.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5904
136.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6806
92.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13027
64.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2619
209.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14080
436.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2672
80.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8012
33.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6063
188.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10431
802.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6279
184.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3134
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16075
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5906
187.0 Kpixels/sec |