| User | sebvance |
| Upload Date | March 31 2026 07:47 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Samsung Galaxy Book6 Ultra - PVAL |
| Motherboard | Samsung NP960UJG-KG2US |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra X7 358H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 204 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4745 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.36 GB |
| Single-Core Score | 2355 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1682
241.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1928
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2774
56.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2358
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2003
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2220
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2715
217.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2582
80.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1953
58.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2556
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3275
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1964
151.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2653
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2868
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2418
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2915
92.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16525 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9909
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17164
103.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21766
445.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20847
480.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20590
279.4 images/sec |
|
|
Clang
|
26523
130.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3802
304.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24251
751.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12808
383.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15691
64.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22878
711.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15018
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16068
471.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16488
163.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26041
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21925
694.2 Kpixels/sec |