| User | TechnoTallo |
| Upload Date | March 31 2026 07:28 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20CLS0CX00 |
| Motherboard | LENOVO 20CLS0CX00 |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 61 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2883 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Broadwell-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1552 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 857 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
647
93.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1008
6.07 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
923
18.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
944
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
723
9.81 images/sec |
|
|
Clang
|
937
4.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
870
69.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1030
31.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
351
10.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1124
4.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1300
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
687
52.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
928
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1071
10.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
961
929.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
998
31.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
743
106.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1376
8.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1512
31.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1791
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1300
17.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1682
8.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
734
58.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2128
65.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
599
17.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1640
6.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2129
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
997
76.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1450
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1653
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2443
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1950
61.7 Kpixels/sec |