| User | parkerm80 |
| Upload Date | March 31 2026 07:25 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.34 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3496
502.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3438
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4436
90.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3856
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3818
51.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4901
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4149
332.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3680
114.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6328
189.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4346
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4451
138.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5215
401.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4947
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4714
46.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3656
3.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4061
128.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 25939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17078
2.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24123
145.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
33320
682.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31087
716.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32555
441.8 images/sec |
|
|
Clang
|
45318
223.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5562
445.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37113
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23147
692.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22233
92.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31681
985.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23959
1.84 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35323
1.04 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
22965
227.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41720
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
31478
996.7 Kpixels/sec |