| User | haroon_909 |
| Upload Date | March 31 2026 07:25 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP ZBook 15 G2 |
| Motherboard | Hewlett-Packard 2253 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4810MQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3769 MHz |
| Package | Socket 947 rPGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1590 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1041
149.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1233
7.43 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1216
24.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1187
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
966
13.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1293
6.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1174
94.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1239
38.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
483
14.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1438
5.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1577
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
799
61.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1185
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1151
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1154
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1242
39.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3098 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1543
221.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3970
23.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2595
53.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3460
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3167
43.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5019
24.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1456
116.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5251
162.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1304
39.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4203
17.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4936
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3208
246.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3456
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2649
26.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5701
5.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3899
123.4 Kpixels/sec |