| User | db1111 |
| Upload Date | March 31 2026 07:06 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware 18 Area-51 AA18250 |
| Motherboard | Alienware 00KV2G |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2979 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2761
396.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2576
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3045
62.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2767
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3037
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3025
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3370
269.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2987
92.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2893
86.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3544
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3224
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2891
222.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3116
91.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2851
28.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2657
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3277
103.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10306
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24789
149.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21417
438.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22388
516.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26002
352.9 images/sec |
|
|
Clang
|
43938
216.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4211
337.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38309
1.16 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12097
362.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18844
78.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26136
813.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23530
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19186
563.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15222
151.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45567
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24692
781.8 Kpixels/sec |