| User | ViperD21 |
| Upload Date | March 31 2026 06:25 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3718 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3183
457.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3236
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3648
74.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3443
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3459
46.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4201
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3393
271.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3184
98.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5733
171.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3754
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3967
123.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4381
336.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4291
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4309
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2911
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3493
110.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10843
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15383
92.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17156
351.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16817
387.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18612
252.6 images/sec |
|
|
Clang
|
24323
119.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4586
367.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18755
581.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14941
447.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16516
68.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19981
621.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14713
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18116
531.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13694
135.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18522
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16492
522.2 Kpixels/sec |