| User | marufalkarim |
| Upload Date | March 31 2026 05:57 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Nitro ANV16-42 |
| Motherboard | HWK RX_SKF |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 240 w/ Radeon 760M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4980 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5584 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2482 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2556
367.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2149
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2323
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2248
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2542
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2537
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2545
203.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2452
76.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2475
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3122
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3105
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2202
169.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2692
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2642
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2229
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2371
75.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8901 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5134
737.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10248
61.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7206
147.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9912
228.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11367
154.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15817
77.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3217
257.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15972
494.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5007
149.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11987
49.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11302
351.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9306
715.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8701
255.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5889
58.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18074
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10459
331.2 Kpixels/sec |