| User | nikhilnevgi |
| Upload Date | March 31 2026 05:53 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 4246 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3544
508.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3488
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4510
92.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3523
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4930
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4171
334.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3682
114.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6293
188.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4504
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4435
138.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5247
403.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4907
144.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4623
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3639
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4007
126.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 28996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
19086
2.68 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26309
158.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
37528
768.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32469
748.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37408
507.7 images/sec |
|
|
Clang
|
55162
271.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5551
444.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44641
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
24462
732.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24987
103.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37877
1.18 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26086
2.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
38570
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
26800
265.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48343
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
35127
1.11 Mpixels/sec |