| User | Felipe_Komata |
| Upload Date | March 31 2026 05:48 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3511 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RJTDW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 4095 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1551 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1467
210.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1469
8.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1552
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1664
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1630
22.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1663
8.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1650
132.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1355
42.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1602
47.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1973
8.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1934
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1177
90.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1585
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1264
12.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1296
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1739
55.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2872 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1864
267.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3289
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2870
58.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3806
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3429
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3479
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1853
148.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3182
98.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2094
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3293
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3826
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2247
172.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2911
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3032
30.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2966
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3341
105.8 Kpixels/sec |