| User | Felipe_Komata |
| Upload Date | March 31 2026 05:39 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3511 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RJTDW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 4095 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1494 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1448
208.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1575
9.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1681
34.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1674
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1663
22.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1706
8.40 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1583
126.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1347
41.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1654
49.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1984
8.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1936
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1184
91.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1568
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
625
6.20 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1100
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1530
48.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2877 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2028
291.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2860
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2940
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3875
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3583
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3676
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1839
147.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3229
100.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2082
62.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3188
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3868
120.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1911
146.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2979
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2994
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3116
3.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3468
109.8 Kpixels/sec |