| User | Felipe_Komata |
| Upload Date | March 31 2026 05:27 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3511 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RJTDW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 4095 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1561 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1457
209.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1570
9.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1567
32.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1675
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1667
22.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1672
8.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1653
132.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1366
42.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1607
48.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1992
8.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1945
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1187
91.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1599
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1661
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
886
857.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1802
57.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2081
298.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3520
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3004
61.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3700
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3606
48.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3665
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1903
152.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3295
102.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2154
64.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3505
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4061
126.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2304
177.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3084
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3020
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3377
3.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3549
112.4 Kpixels/sec |