| User | pputerla |
| Upload Date | March 31 2026 05:21 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550M-A |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2008 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2170
311.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1804
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2019
41.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1994
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1887
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1978
9.74 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2033
162.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2109
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1090
32.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2496
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2783
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1965
151.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2408
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2512
24.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1903
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2175
68.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4982
715.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10981
66.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7439
152.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11800
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10512
142.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15836
78.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2604
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17523
543.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3770
112.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9245
38.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11552
359.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11144
856.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9597
281.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6705
66.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19661
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9987
316.2 Kpixels/sec |