| User | yangxing |
| Upload Date | March 31 2026 05:01 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.5 (Build 24G624) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,9 |
| Motherboard | Mac14,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2698 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2588
371.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2592
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2773
56.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2611
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2404
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3337
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2577
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2506
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2297
68.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2386
9.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3183
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3305
254.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3079
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3288
32.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2172
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2796
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10441
1.46 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14445
87.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14798
302.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14754
340.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15367
208.6 images/sec |
|
|
Clang
|
21980
108.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3275
262.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16077
498.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10702
320.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11990
49.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17084
531.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13093
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17029
499.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12350
122.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15614
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15894
503.2 Kpixels/sec |