| User | yangxing |
| Upload Date | March 31 2026 04:56 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.5 (Build 24G624) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,9 |
| Motherboard | Mac14,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2688 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2580
370.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2570
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2790
57.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2621
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2403
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3356
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2562
205.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2504
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2375
71.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2432
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3177
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3315
254.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2934
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3060
30.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2169
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2738
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12982 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10596
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14356
86.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15147
310.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14334
330.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15238
206.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22119
108.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3267
261.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16037
496.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10907
326.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12044
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17416
541.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12993
999.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16985
498.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12024
119.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14979
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15335
485.6 Kpixels/sec |