| User | Theodoric |
| Upload Date | March 31 2026 04:55 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4258 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3512
504.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3483
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4421
90.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3879
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3805
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4857
23.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4117
329.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3702
114.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6322
189.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4532
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4461
138.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5264
404.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4964
145.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4368
43.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3651
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4063
128.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 28483 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
18265
2.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25585
154.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
35958
736.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
29413
678.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37415
507.8 images/sec |
|
|
Clang
|
54262
267.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5595
448.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44605
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
24333
728.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24774
102.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38131
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26297
2.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
37860
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
26630
264.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48877
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
34435
1.09 Mpixels/sec |