| User | kiraa |
| Upload Date | March 31 2026 03:46 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E45 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B860M-B WIFI (MS-7E45) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2902
416.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2768
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3311
67.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2988
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3196
43.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3189
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3607
288.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3128
96.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3008
90.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3692
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3391
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2912
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3291
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2980
29.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2784
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3425
108.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17892 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9481
1.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21446
129.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18289
374.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19908
459.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23195
314.8 images/sec |
|
|
Clang
|
36072
177.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4488
359.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32536
1008.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11190
334.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17642
73.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22209
691.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20500
1.58 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17155
503.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13015
129.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37819
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21167
670.2 Kpixels/sec |