| User | matwyn |
| Upload Date | March 31 2026 03:30 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 3124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2550
366.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2203
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3062
62.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2819
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2941
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3849
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2925
234.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2763
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5208
155.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3283
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3497
108.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3895
299.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3213
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3417
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2662
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2987
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6894
990.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8947
53.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9176
187.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8255
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9471
128.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11054
54.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3632
290.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8909
276.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10403
311.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8933
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11055
344.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8585
660.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9469
277.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6866
68.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8785
8.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8777
277.9 Kpixels/sec |