| User | oli500 |
| Upload Date | March 31 2026 03:08 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650M-PLUS WIFI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5645 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3131 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3219
462.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2875
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3175
65.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2770
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3033
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3077
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3001
240.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2860
88.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3136
93.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3789
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3785
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3352
257.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3348
98.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3709
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2621
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3109
98.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10139
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17614
106.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15252
312.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15355
354.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19154
259.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20646
101.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3917
313.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19207
595.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10734
321.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17027
70.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20235
629.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15623
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14521
426.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12783
126.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21874
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16982
537.7 Kpixels/sec |