| User | matwyn |
| Upload Date | March 31 2026 03:06 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPad16,8 |
| Model ID | iPad16,8 |
| Motherboard | J707AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 5 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.59 GB |
| Single-Core Score | 3741 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3262
468.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3263
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3619
74.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3494
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3442
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4207
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3372
270.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3220
99.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5842
174.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3857
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3807
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4436
341.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4146
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4560
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2923
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3524
111.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13334 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10368
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13726
82.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14643
299.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14248
328.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15677
212.8 images/sec |
|
|
Clang
|
19495
96.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4420
354.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15470
479.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14237
426.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14405
59.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16547
514.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12799
984.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15694
460.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13492
133.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14866
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14137
447.6 Kpixels/sec |