| User | matwyn |
| Upload Date | March 31 2026 02:11 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.45 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 4198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3484
500.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3550
21.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4319
88.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3815
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3706
50.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4792
23.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3948
316.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3606
111.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6207
185.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4288
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4383
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5333
410.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4860
142.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4581
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3580
3.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4045
128.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17376 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12596
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18289
110.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21097
431.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17627
406.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19770
268.3 images/sec |
|
|
Clang
|
28195
138.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5246
420.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20860
646.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
16283
487.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17860
73.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22114
688.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18265
1.40 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20937
614.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16724
165.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21547
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18857
597.1 Kpixels/sec |