| Upload Date | March 31 2026 01:51 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Redmi K80 Pro |
| Model ID | Xiaomi 24122RKC7C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2784 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2295
329.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2280
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3088
63.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3311
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2827
38.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3580
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2017
161.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2670
82.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3021
90.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2403
9.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2883
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2882
221.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3338
98.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3305
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2586
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2754
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8371 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5851
840.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9114
54.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10684
218.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10388
239.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10134
137.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12120
59.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2303
184.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10799
334.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6895
206.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7003
29.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11248
350.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8300
638.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9427
276.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8049
79.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12028
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9666
306.0 Kpixels/sec |